Toimivaa ja tehokasta.
Ja myös kaunista – asiakkaan tarpeiden mukaisesti.

Myytävät asunnot

Palvelualueen yhteyshenkilöt

Palvelualueen johto

Pasi Kokko
Palvelualuejohtaja, Asunnot
040 937 9662
pasi.kokko@lehto.fi

Aluerakentaminen

Erkki Päkkilä
toimitusjohtaja
0400 618 565
erkki.pakkila@lehto.fi

Matti Nissinen
myyntijohtaja
0400 416 418
matti.nissinen@lehto.fi

Ville Huuppola
hankintapäällikkö
040 772 0235
ville.huuppola@lehto.fi

Sami Marttinen
LVI-yksikönpäällikkö
040 773 2268
sami.marttinen@lehto.fi

Jaakko Räisänen
yksikönpäällikkö
0400 169 947
jaakko.raisanen@lehto.fi

Mikko Karhumaa
tuotantopäällikkö
0400 687 784
mikko.karhumaa@lehto.fi

Kari Lindroos
suunnittelupäällikkö
050 574 4107
kari.lindroos@lehto.fi

Emilia Jääskeläinen
asiakaskoordinaattori
040 771 0046
emilia.jaaskelainen@lehto.fi

Kerros- ja luhtitalot

Pasi Kokko
toimitusjohtaja
040 937 9662
pasi.kokko@lehto.fi

Markus Myllymäki
kaupallinen johtaja
040 847 6206
markus.myllymaki@lehto.fi

Markku Sauvola
aluejohtaja, Pohjois-Suomi
040 558 1453
markku.sauvola@lehto.fi

Eljas Kauppila
hankejohtaja
044 552 1200
eljas.kauppila@lehto.fi

Joonas Peltokorpi
hankejohtaja
040 770 7830
joonas.peltokorpi@lehto.fi

Antti Välkki
tuotantojohtaja, Länsi-Suomi
050 574 0857
antti.valkki@lehto.fi

Ari Niemi
aluepäällikkö, Itä-Suomi
040 770 8766
ari.niemi@lehto.fi

Miika Liukko
hankepäällikkö, Itä-Suomi
050 328 5493
miika.liukko@lehto.fi

Seija Jokela
hankintapäällikkö
050 673 62
seija.jokela@lehto.fi

Timo Yletyinen
laskentapäällikkö
040 773 1754
timo.yletyinen@lehto.fi

Pasi Hamunen
tuotantojohtaja, Etelä-Suomi
040 774 8266
pasi.hamunen@lehto.fi

Hans Koivukangas
hankejohtaja
050 563 7588
hans.koivukangas@lehto.fi

Riku Kimpimäki
hankejohtaja, Rivi- ja luhtitalot
040 770 8331
riku.kimpimaki@lehto.fi

Olli Rantala
hankejohtaja, Rivi- ja luhtitalot
040 562 1177
olli.rantala@lehto.fi

Juhani Rantala (opintovapaalla)
sijoitusasunnot, myynti
040 771 7988
juhani.rantala@lehto.fi

Peppi Puhakka
asuntomyyjä
040 771 4152
peppi.puhakka@lehto.fi

Petri Kuutti
asuntomyyjä
040 773 2209
petri.kuutti@lehto.fi

Petteri Simelius
asuntomyyjä
040 776 2884
petteri.simelius@lehto.fi

Jade Anetjärvi
asiakaskoordinaattori
044 230 4104
jade.anetjarvi@lehto.fi

Riikka Hämäläinen
asiakaskoordinaattori
041 432 3638
riikka.hamalainen@lehto.fi

Asiakascaset

Asunto Oy Helsingin Alppitähti, Reppukatu 13, Helsinki. Luhtitalo.

Rakensimme 19 vapaarahoitteisesta ja kohtuuhintaisesta omistusasuntoa. Alueen suunnitteluperiaatteena on ollut urbaani rakentaminen sekä värikäs ja elävä kaupunkimaisema.

Suuri täyttömäki, Alppikylän huippu, säilyy puistojen ohella tärkeimpänä virkistysalueena. Läheltä löytyvät myös Viikin monipuoliset palvelut ja ulkoilumahdollisuudet.

Asunto Oy Helsingin Viikinmäen Huippu, Ristiretkeläistenkatu 3-5, Helsinki. Rivi- ja luhtitalo.

Asunto Oy Helsingin Viikinmäen Huippu koostuu yhteensä 38 huoneistosta jotka sijaitsevat rivi- ja luhtitaloissa. Rakennamme Viikinmäkeen maastollisiin erityisolosuhteisiin soveltuvaa sekä ainutlaatuisista yksityiskohdista muodostuvaa asuinaluetta.

Viikinmäeltä pääset suoraan Vantaanjoen ympäristössä kulkeville viihtyisille ulkoilureiteille.