Toimivaa ja tehokasta.
Ja myös kaunista – asiakkaan tarpeiden mukaisesti.

Myytävät asunnot

Palvelualueen yhteyshenkilöt

Palvelualueen johto

Juha Höyhtyä
Palvelualueen johtaja
040 537 5932
juha.hoyhtya@lehto.fi

Eljas Kauppila
Liiketoimintajohtaja
044 552 1200
eljas.kauppila@lehto.fi

Kerros- ja luhtitalot

Jussi Tapola
Hankejohtaja (kerrostalot, pääkaupunkiseutu)
040 544 9488
jussi.tapola@lehto.fi

Joona Paloranta
Hankejohtaja (kerrostalot, Länsi-Suomi)
040 773 6242
joona.paloranta@lehto.fi

Hannes Oksa
Hankejohtaja (kerrostalot, Pohjois-Suomi)
040 770 9190
hannes.oksa@lehto.fi

Riku Kimpimäki
Hankejohtaja (puukerrostalot ja luhtitalot)
040 770 8331
riku.kimpimaki@lehto.fi

Pientalot

Aku Maher
Liiketoimintajohtaja
050 475 5878
aku.maher@lehto.fi

Asuntomyynti

Petri Kuutti
Asuntomyynnin johtaja
040 773 2209
petri.kuutti@lehto.fi

Nero kerrostalot

Etelä-Suomi:
Peppi Puhakka 040 771 4152
Kimmo Koponen 050 471 9722
Pasi Kukkola 040 774 6927

Länsi-Suomi:
Emmi Lindholm 040 773 8631 Länsi-Suomi (Jyväskylä, Tampere, Turku, Hämeenlinna)
Oskar Larsen 050 475 6607
Laura Hietanen 050 475 4130

Pohjois-Suomi:
Ville Kimpimäki 050 911 6183 Pohjois-Suomi
Arja Rautio 040 773 5690 Pohjois-Suomi (Oulu, Kuopio, Rovaniemi)
Miika Pihlajaniemi 040 543 7084 Pohjois-Suomi (Oulu)

Deco luhtitalot:
Topi Hakkarainen 040 773 1464
Marika Nurminen 040 773 5448

Optimi:
Anna Isotalo 040 162 1060