Vahvaa kasvua.
Lehto on Suomen nopeimmin kehittyvä rakennus- ja kiinteistöalan konserni.

Ota yhteyttä tai pyydä tarjous

Osoite

Voimatie 6 B
90440 Kempele

puh. 0207 600 900
lehto@lehto.fi

Y-tunnus 2235443-2
LEI-tunnus: 743700YEHY9I3ZDHNX66

Katso laskutustiedot »

Ota yhteyttä


Lehto Group Oyj yhteyshenkilöt

Toimitusjohtaja

Hannu Lehto
puh. 0207 600 900
hannu.lehto@lehto.fi

Talousjohtaja

Veli-Pekka Paloranta
puh. 0400 944 074
veli-pekka.paloranta@lehto.fi

Palvelualuejohtaja, Toimitilat

Jaakko Heikkilä
puh. 0400 742 994
jaakko.heikkila@lehto.fi

Palvelualuejohtaja, Hyvinvointitilat

Ville Kettunen
puh. 050 521 5760
ville.kettunen@lehto.fi

Palvelualuejohtaja, Asunnot

Juha Höyhtyä
puh.  040 537 5032
juha.hoyhtya@lehto.fi

Kaupallinen johtaja

Toni Kankare
puh. 044 501 0210
toni.kankare@lehto.fi

Johtaja, Liiketoiminnan tukipalvelut

Timo Reiniluoto
puh.  040 550 1656
timo.reiniluoto@lehto.fi

Johtaja, Tehdastuotanto

Jukka Haapalainen
puh. 040 353 2244
jukka.haapalainen@lehto.fi

Henkilöstöjohtaja

Kaarle Törrönen
puh. 050 437 0060
kaarle.torronen@lehto.fi

Rekrytointitiimi

puh. 020 320 000

Rekrytointipäällikkö Tanja Kanerva
puh. 040 770 8710
tanja.kanerva@lehto.fi

 

Kehitysjohtaja

Arto Tolonen
puh. 040 556 8964
arto.tolonen@lehto.fi

Tietohallintojohtaja

Jarmo Oikarinen
puh. 040 844 3442
jarmo.oikarinen@lehto.fi

Digijohtaja

Tiina Talvitie
puh. 040 734 7850
tiina.talvitie@lehto.fi

Hankintajohtaja

Riku Isosuo
puh. 040 570 7838
riku.isosuo@lehto.fi

Viestintäjohtaja

Teija Kettunen
puh. 040 771 6510
teija.kettunen@lehto.fi

Lakiasiainjohtaja

Markus Kouhi
puh.  040 504 0158
markus.kouhi@lehto.fi

Lehto Tilat Oy

Osoite

Voimatie 6 B
90440 Kempele
Y-tunnus 2034041-6

Katso laskutustiedot »

Lehto Asunnot Oy

Osoite

Voimatie 6 B
90440 Kempele

Y-tunnus 0189229-0

Katso laskutustiedot »

Lehto Remontit Oy

Osoite

Väritehtaankatu 8
01300 Vantaa

Y-tunnus 0952121-6

Katso laskutustiedot »

Lehto Components Oy

Osoite

Voimatie 6 B
90440 Kempele

Y-tunnus 2270583-7

Katso laskutustiedot »

Toimitusjohtaja

Jukka Haapalainen
puh. 040 353 2244
jukka.haapalainen@lehto.fi

 

Oulaisten tehtaat

Kalliokuruntie 1
86300 Oulainen

Kivikankaantie 15
86300 Oulainen

Takojankatu 21
86300 Oulainen

Oulaisten tehtaan johtaja
Jukka Haapalainen
040 353 2244

Humppilan tehdas

Humppilantie 43
31640 Humppila

Tehtaanjohtaja
Teemu Tuuli
0407724905

Iin tehdas

Karpalotie 15
91100 Ii

Linjanvetäjä
Arto Junes
040 773 8543

Hartolan tehdas

Kurpanpellontie 3,
19600 Hartola

Tuotantojohtaja
Olli Lappalainen
040 085 5136

Luohuan tehdas

Sarvisuontie 88,
92450 Luohua

Tuotantopäällikkö
Mikko Karhumaa
040 068 7784

Asuntomyymälä Tikkurila, Vantaa

Osoite

Väritehtaankatu 8,
01300 Vantaa

Aukioloaika:
Ma–to: klo 10 – 17
Pe: klo 10 – 16

Lehto Sverige AB

Osoite

Sveavägen 166 (Wenner-Gren Center)
113 46 Stockholm
Sverige

Country Manager

Thomas Perslund
+46 73-508 94 99
thomas.perslund@lehtogroup.se

Head of Procurement

Asko Puhakka
+46 8 401 48 04
+46 70 810 78 04
asko.puhakka@lehtogroup.se

Head of Project Management

Thomas Perslund
+46 73-508 94 99
thomas.perslund@lehtogroup.se