Vahvaa kasvua.
Lehto on Suomen nopeimmin kehittyvä rakennus- ja kiinteistöalan konserni.

Ota yhteyttä, pyydä tarjous

Osoite

Voimatie 6 B
90440 Kempele

puh. 0207 600 900
lehto@lehto.fi

Y-tunnus 2235443-2
LEI-tunnus: 743700YEHY9I3ZDHNX66

Katso laskutustiedot »

Ota yhteyttä


Lehto Group Oyj yhteyshenkilöt

Toimitusjohtaja

Hannu Lehto
puh. 0207 600 900
hannu.lehto@lehto.fi

Talousjohtaja

Veli-Pekka Paloranta
puh. 0400 944 074
veli-pekka.paloranta@lehto.fi

Palvelualuejohtaja, Asunnot

Pasi Kokko
puh. 040 937 9662
pasi.kokko@lehto.fi

Palvelualuejohtaja, Toimitilat

Jaakko Heikkilä
puh. 0400 742 994
jaakko.heikkila@lehto.fi

Palvelualuejohtaja, Hyvinvointitilat

Tuomo Mertaniemi
puh. 040 774 7661
tuomo.mertaniemi@lehto.fi

Palvelualuejohtaja, Korjausrakentaminen

Pekka Lindeman
puh.  0400 445 171
pekka.lindeman@lehto.fi

Johtaja, Liiketoiminnan tukipalvelut

Timo Reiniluoto
puh.  040 550 1656
timo.reiniluoto@lehto.fi

Johtaja, Tehdastuotanto

Pekka Korkala
puh. 040 524 2717
pekka.korkala@lehto.fi

Kaupallinen asiantuntija

Asko Myllymäki
puh. 040 527 3294
asko.myllymaki@lehto.fi

Vt. Henkilöstöjohtaja

Johanna Tolonen
puh. 040 848 8436
johanna.tolonen@lehto.fi

Projektijohtaja

Marko Kähkönen
puh. 040 772 4903
marko.kahkonen@lehto.fi

Tietohallintojohtaja

Jarmo Oikarinen
puh. 040 844 3442
jarmo.oikarinen@lehto.fi

Digijohtaja

Tiina Talvitie
puh. 040 734 7850
tiina.talvitie@lehto.fi

Hankintajohtaja

Riku Isosuo
puh. 040 570 7838
riku.isosuo@lehto.fi

Vt. Viestintäpäällikkö

Mirka Huhtala
puh. 040 773 0094
mirka.huhtala@lehto.fi

Konsernilakimies

Markus Kouhi
puh.  040 504 0158
markus.kouhi@lehto.fi

Kehitysjohtaja

Arto Tolonen
puh: 040 556 8964
arto.tolonen@lehto.fi

Lehto Tilat Oy

Osoite

Voimatie 6 B
90440 Kempele
Y-tunnus 2034041-6

Katso laskutustiedot »

Lehto Asunnot Oy

Osoite

Voimatie 6 B
90440 Kempele

Y-tunnus 0189229-0

Katso laskutustiedot »

Lehto Remontit Oy

Osoite

Väritehtaankatu 8
01300 Vantaa

Y-tunnus 0952121-6

Katso laskutustiedot »

Lehto Components Oy

Osoite

Voimatie 6 B
90440 Kempele

Y-tunnus 2270583-7

Katso laskutustiedot »

Toimitusjohtaja

Pekka Korkala
puh. 040 524 2717
pekka.korkala@lehto.fi

 

Oulaisten tehtaat

Kalliokuruntie 1
86300 Oulainen

Ratamestarintie 2
86300 Oulainen

Tuotantopäällikkö
Janne Katainen

Ylivieskantie 186
86300 Oulainen

Tuotantolinjan vetäjä
Henri Hiltula
040 7749109

Humppilan tehdas

Humppilantie 43
31640 Humppila

Tehtaanjohtaja
Teemu Tuuli
0407724905

Iin tehdas

Karpalotie 15
91100 Ii

Tuotantopäällikkö
Marko Huhtakangas
040 773 8258

Oulun tehdas

Messipojantie 20
90520 Oulu

Tehtaanjohtaja
Vesa Hintsala
050 529 2700

Hartolan tehdas

Kurpanpellontie 3,
19600 Hartola

Tuotantopäällikkö
Olli Lappalainen
040 085 5136

Asuntomyymälä Tikkurila, Vantaa

Osoite

Väritehtaankatu 8,
01300 Vantaa

Aukioloaika:
Ma–to: klo 10 – 17
Pe: klo 10 – 16

Lehto Sverige AB

Osoite

Sveavägen 166 (Wenner-Gren Center)
113 46 Stockholm
Sverige