Vahvaa kasvua.
Lehto on Suomen nopeimmin kehittyvä rakennus- ja kiinteistöalan konserni.

Ota yhteyttä, pyydä tarjous.

Lehto Group Oyj

Osoite

Voimatie 6 B
90440 Kempele

Muu posti

Lehto Group Oyj
Voimatie 6 B
90440 Kempele

puh. 0207 600 900
faksi 0207 600 901

Y-tunnus 2235443-2
LEI-tunnus: 743700YEHY9I3ZDHNX66

 

Laskutusosoite

Huom! Tytäryhtiöiden laskutustiedot alempana tällä sivulla.

Lehto Group Oyj
PL 172
70080 ENFO

Verkkolaskut

OVT-tunnus: 003722354432
Operaattori: Enfo Zender Oy
Operaattorin välittäjätunnus: 003714377140

Epäselvissä laskutusasioissa ota yhteyttä:
irmeli.rantala-kokko@lehto.fi

Toimitusjohtaja

Hannu Lehto
puh. 0207 600 900
hannu.lehto@lehto.fi

Liiketoimintajohtaja

Asko Myllymäki
puh. 040 527 3294
asko.myllymaki@lehto.fi

Talousjohtaja

Veli-Pekka Paloranta
puh. 0400 944 074
veli-pekka.paloranta@lehto.fi

Palvelualuejohtaja, Asunnot

Pasi Kokko
puh. 040 937 9662
pasi.kokko@lehto.fi

Palvelualuejohtaja, Toimitilat

Jaakko Heikkilä
puh. 0400 742 994
jaakko.heikkila@lehto.fi

Palvelualuejohtaja, Hyvinvointitilat

Tuomo Mertaniemi
puh. 040 774 7661
tuomo.mertaniemi@lehto.fi

Palvelualuejohtaja, Korjausrakentaminen

Pekka Lindeman
puh.  0400 445 171
pekka.lindeman@lehto.fi

Johtaja, Liiketoiminnan tukipalvelut

Timo Reiniluoto
puh.  040 550 1656
timo.reiniluoto@lehto.fi

Henkilöstöjohtaja

Jari Timonen
puh. 040 771 9022
jari.timonen@lehto.fi

Projektijohtaja

Marko Kähkönen
puh. 040 772 4903
marko.kahkonen@lehto.fi

Tietohallintojohtaja

Tapani Päkkilä
puh. 040 6542 600
tapani.pakkila@lehto.fi

Digijohtaja

Tiina Talvitie
puh. 040 734 7850
tiina.talvitie@lehto.fi

Hankintajohtaja

Riku Isosuo
puh. 040 570 7838
riku.isosuo@lehto.fi

Vt. Viestintäpäällikkö

Mirka Huhtala
puh. 040 773 0094
mirka.huhtala@lehto.fi

Konsernilakimies

Markus Kouhi
puh.  040 504 0158
markus.kouhi@lehto.fi

Rakennusliike Lehto Oy

Osoite

Voimatie 6 B
90440 Kempele
Y-tunnus 2034041-6

Toimitusjohtaja

Timo Reiniluoto
puh. 040 550 1656
timo.reiniluoto@lehto.fi

Laskutusosoite

Rakennusliike Lehto Oy
PL 5071
70701 KUOPIO

Verkkolaskut

Verkkolaskuosoite: 003720340416
Operaattori: Enfo Zender Oy
Operaattorin välittäjätunnus: 003714377140

Rakennuskartio Oy

Osoite

Voimatie 6 B
90440 Kempele

Y-tunnus 0189229-0

Toimitusjohtaja

Pasi Kokko
puh. 040 937 9662
pasi.kokko@lehto.fi

Laskutusosoite

Rakennuskartio Oy
PL 5506, 70701 Kuopio

Verkkolaskut

Verkkolaskuosoite: 003701892290
Operaattori: Enfo Zender Oy
Operaattorin välittäjätunnus: 003714377140

Remonttipartio Oy

Osoite

Äyritie 12 B
01510 Vantaa

Y-tunnus 0952121-6

Toimitusjohtaja

Ari Saartoala
puh. 0400 836 017
ari.saartoala@lehto.fi

Laskutusosoite

Remonttipartio Oy
PL 130
70080 ENFO

Verkkolaskut

Verkkolaskuosoite: 003709521216
Operaattori: Enfo Zender
Operaattorin välittäjätunnus: 003714377140

Takuuelementti Oy

Osoite

Humppilantie 43
31640 Humppila

Y-tunnus 2270583-7

Toimitusjohtaja

Teemu Tuuli
puh. 040 772 4905
teemu.tuuli@lehto.fi

 

Oulaisten tehdas

Kalliokuruntie 1
86300 Oulainen

Tehtaanjohtaja
Reima Sintonen
puh. 0407711535

Humppilan tehdas

Humppilantie 43
31640 Humppila

Tuotantopäällikkö
Jere Erkkilä
puh. 0407732450

Laskutusosoite

Takuuelementti Oy
PL 5641
70701 KUOPIO

Verkkolaskut

Verkkolaskuosoite: 003722705837
Välittäjä: Enfo Zender Oy
Operaattorin välittäjätunnus: 003714377140

Rakennusliike Koivukoski Oy

Osoite

Äyritie 12 B
01510 Vantaa

Y-tunnus 1512992-3

Toimitusjohtaja

Ahti Junttila
puh. 040 772 6866
ahti.junttila@lehto.fi

Laskutusosoite

Rakennusliike Koivukoski Oy
PL 129
70080 ENFO

Verkkolaskut

Verkkolaskuosoite: 003715129923
Operaattori: Enfo Zender Oy
Operaattorin välittäjätunnus: 003714377140

OptimiKodit Oy

Osoite

Äyritie 12 B
01510 Vantaa

Y-tunnus 2405433-7

Toimitusjohtaja

Erkki Päkkilä
puh. 0400 618 565
erkki.pakkila@lehto.fi

Laskutusosoite

OptimiKodit Oy
PL 124
70080 ENFO

Verkkolaskut

Verkkolaskuosoite: 003724054337
Operaattori: Enfo Zender Oy
Operaattorin välittäjätunnus: 003714377140

Rakennus Oy Wareco

Osoite

Hermannin rantatie 2 B
00580 Helsinki

Y-tunnus: 1765470-5

Toimitusjohtaja

Tom Warelius
puh. 0400 404 752
tom.warelius@wareco.fi

Tekninen johtaja

Jarmo Hytönen
puh. 040 518 5484
jarmo.hytonen@wareco.fi

Tuotantojohtaja

Vesa Terimo
puh. 0400 676 004
vesa.terimo@wareco.fi

Laskentapäällikkö

Paul Järvinen
puh. 050 433 2521
paul.jarvinen@wareco.fi

Verkkolaskut

Verkkolaskuosoite: 003717654705
Operaattori: Maventa
Operaattorin välittäjätunnus: 003721291126

Lehto Bygg Ab

Postiosoite

Lehto Bygg AB
c/o PwC Sverige
Box 170
953 24  HAPARANDA

Y-tunnus 556995-1162

Laskutusosoite

Lehto Bygg AB
Fack id: 4478
Box 226
751 04 Uppsala

VAT-tunnus: SE 556995116201

Toimitusjohtaja

Hannu Lehto
puh. 0500 280 448
hannu.lehto@lehto.fi