Vahvaa kasvua.
Lehto on Suomen nopeimmin kehittyvä rakennus- ja kiinteistöalan konserni.

Ota yhteyttä, pyydä tarjous.

Lehto Group Oyj

Osoite

Voimatie 6 B
90440 Kempele

puh. 0207 600 900
lehto@lehto.fi

Y-tunnus 2235443-2
LEI-tunnus: 743700YEHY9I3ZDHNX66

Katso laskutustiedot »

 


Lehto Group Oyj yhteyshenkilöt

Toimitusjohtaja

Hannu Lehto
puh. 0207 600 900
hannu.lehto@lehto.fi

Liiketoimintajohtaja

Asko Myllymäki
puh. 040 527 3294
asko.myllymaki@lehto.fi

Talousjohtaja

Veli-Pekka Paloranta
puh. 0400 944 074
veli-pekka.paloranta@lehto.fi

Palvelualuejohtaja, Asunnot

Pasi Kokko
puh. 040 937 9662
pasi.kokko@lehto.fi

Palvelualuejohtaja, Toimitilat

Jaakko Heikkilä
puh. 0400 742 994
jaakko.heikkila@lehto.fi

Palvelualuejohtaja, Hyvinvointitilat

Tuomo Mertaniemi
puh. 040 774 7661
tuomo.mertaniemi@lehto.fi

Palvelualuejohtaja, Korjausrakentaminen

Pekka Lindeman
puh.  0400 445 171
pekka.lindeman@lehto.fi

Johtaja, Liiketoiminnan tukipalvelut

Timo Reiniluoto
puh.  040 550 1656
timo.reiniluoto@lehto.fi

Henkilöstöjohtaja

Jari Timonen
puh. 040 771 9022
jari.timonen@lehto.fi

Projektijohtaja

Marko Kähkönen
puh. 040 772 4903
marko.kahkonen@lehto.fi

Tietohallintojohtaja

Tapani Päkkilä
puh. 040 6542 600
tapani.pakkila@lehto.fi

Digijohtaja

Tiina Talvitie
puh. 040 734 7850
tiina.talvitie@lehto.fi

Hankintajohtaja

Riku Isosuo
puh. 040 570 7838
riku.isosuo@lehto.fi

Vt. Viestintäpäällikkö

Mirka Huhtala
puh. 040 773 0094
mirka.huhtala@lehto.fi

Konsernilakimies

Markus Kouhi
puh.  040 504 0158
markus.kouhi@lehto.fi

Rakennusliike Lehto Oy

Osoite

Voimatie 6 B
90440 Kempele
Y-tunnus 2034041-6

Katso laskutustiedot »

Rakennuskartio Oy

Osoite

Voimatie 6 B
90440 Kempele

Y-tunnus 0189229-0

Katso laskutustiedot »

Toimitusjohtaja

Pasi Kokko
puh. 040 937 9662
pasi.kokko@lehto.fi

Remonttipartio Oy

Osoite

Äyritie 12 B
01510 Vantaa

Y-tunnus 0952121-6

Katso laskutustiedot »

Toimitusjohtaja

Ari Saartoala
puh. 0400 836 017
ari.saartoala@lehto.fi

Takuuelementti Oy

Osoite

Humppilantie 43
31640 Humppila

Y-tunnus 2270583-7

Katso laskutustiedot »

Toimitusjohtaja

Pekka Korkala
puh. 040 524 2717
pekka.korkala@lehto.fi

 

Oulaisten tehtaat

Kalliokuruntie 1
86300 Oulainen

Ratamestarintie 2
86300 Oulainen

Tehtaanjohtaja
Reima Sintonen
puh. 0407711535

Oulaisten ”vanhempi” tehdas

livieskantie 186
86300 Oulainen

tuotantopäällikkö
Henri Hiltula
040 7749109

Humppilan tehdas

Humppilantie 43
31640 Humppila

Tehdaspäällikkö
Teemu Tuuli
040 772 4905

Iin tehdas

Karpalotie 15
91100 Ii

Tuotantopäällikkö
Marko Huhtakangas
040 773 8258

Luohuan tehdas

Sarvisuontie 88
92450 Luohua

Tuotantopäällikkö
Mikko Karhumaa
0400 687 784

Oulun tehdas

Messipojantie 20
90520 Oulu

Kehityspäällikkö
Vesa Hintsala
050 5292700

Rakennusliike Koivukoski Oy

Osoite

Äyritie 12 B
01510 Vantaa

Y-tunnus 1512992-3

Katso laskutustiedot »

OptimiKodit Oy

Osoite

Äyritie 12 B
01510 Vantaa

Y-tunnus 2405433-7

Katso laskutustiedot »

Toimitusjohtaja

Erkki Päkkilä
puh. 0400 618 565
erkki.pakkila@lehto.fi

Rakennus Oy Wareco

Osoite

Hermannin rantatie 2 B
00580 Helsinki

Y-tunnus: 1765470-5

Katso laskutustiedot »

Toimitusjohtaja

Tom Warelius
puh. 0400 404 752
tom.warelius@wareco.fi

Tekninen johtaja

Jarmo Hytönen
puh. 040 518 5484
jarmo.hytonen@wareco.fi

Tuotantojohtaja

Vesa Terimo
puh. 0400 676 004
vesa.terimo@wareco.fi

Laskentapäällikkö

 

Lehto Bygg Ab

Postiosoite

Lehto Bygg AB
c/o PwC Sverige
Box 170
953 24  HAPARANDA

Y-tunnus 556995-1162

Katso laskutustiedot »

Toimitusjohtaja

Hannu Lehto
puh. 0500 280 448
hannu.lehto@lehto.fi

Asuntomyymälä Jumbo-Flamingo, Vantaa

Osoite

Kauppakeskus Jumbo-Flamingo
yhdyskäytävä, 2. krs.
Tasetie 8
01510 Vantaa

Puh: 020 735 3010
Aukioloaika:
Ma–to: klo 10 – 17
Pe: klo 10 – 16